Ważny rajd dla Hawro

Liderzy Pucharu Peugeota i Citroena, Maciej Hawro i Patryk Kielar, podchodzą do 65. Rajdu Wisły z bojowym nastawieniem, a celem załogi jest naturalnie walka o utrzymanie się na czele punktacji klasy.

Załoga Peugeota 106 wygrała rajdy Festiwalowy oraz Mikołowsko-Żorski, więc w Beskidzie Śląskim pojawią się jako liderzy pucharu. Wcześniejsze starty w Wiśle nie były jednak łatwe dla Hawro i Kielara, dlatego też impreza jest dla nich wyjątkowa.

– Nastawienie jest takie samo jak przed każdym innym rajdem, czyli liczy się dla nas dojechanie do mety. Wiemy, że konkurencja nam nie odpuści, więc walka będzie niezwykle zacięta. Co więcej, zapowiadane są opady deszczu, więc tegoroczny Rajd Wisły na pewno nie będzie łatwy. To moja ulubiona runda, ponieważ za każdym razem natrafiamy tutaj na inne warunki. Ścigamy się w górach, a pogoda jest nieprzewidywalna, więc trzeba dać z siebie wszystko. Co więcej Wisła jest dla mnie szczególnie ważna, ponieważ tutaj zaliczyliśmy nasz pierwszy start w Peugeocie 106, a także w zeszłym roku właśnie po tym rajdzie zadecydowaliśmy o wycofaniu się z reszty sezonu. Mam jednak nadzieję, że tegoroczna edycja okaże się dla nas szczęśliwa i będziemy mogli cieszyć się dobrym wynikiem – stwierdził Maciek.

Partnerzy