Unikanie błędów będzie kluczem

Łukasz Godula i Daniel Nowak mają nadzieję, że podczas nadchodzącego Rajdu Wisły uda im się utrzymać tendencje wzrostową i tempo, które pozwoliło im na odniesienie zwycięstwa podczas ostatniej rundy RSMŚl.

Mistrzowie Pucharu Peugeota i Citroena z sezonu 2018 przesiedli się w tym roku do Hondy Civic. Po czwartym miejscu w Głubczycach i drugim w Opolu udało im się zwyciężyć w Chorzowie. Godula przyznaje, że coraz lepiej czuje nowy samochód i ma nadzieję na utrzymanie takiego tempa.

Jak się nakleja jedynkę na auto, to wypada dobrze pojechać. To będzie szczególnie ważne z powodu odwołania Rajdu Grodzkiego. Po ewentualnym błędzie w Wiśle nie będzie już czasu na odrabianie punktów, bo zostanie tylko Cieszynka. W Wiśle konieczna będzie taktyczna jazda, zwłaszcza że prognozy zapowiadają deszcz. Z rajdu na rajd robimy progres, wyniki są coraz lepsze, a to daje dobre nastawienie przed kolejnymi startami. Ponadto samochód jest przygotowany dobrze, a ja czuję się w Hondzie coraz lepiej. Znalazłem już dobre ustawienia zawieszenia, a moja jazda jest „automatyczna”. Honda wymagała innego sposobu jazdy i wygląda na to, że już się do niego przyzwyczaiłem – stwierdził Łukasz.

Godula dodał również, że liczy na podtrzymanie dobrych wspomnień z Rajdu Wisły. – Moje pierwsze starty w tej imprezie nie były szczególnie udane, jednak w zeszłym roku poszło nam bardzo dobrze. Trzecie miejsce w generalce i pewne zwycięstwo w Pucharze Peugeota i Citroena. Byłoby miło, gdybyśmy mieli takie tempo jak wtedy – podsumował kierowca Hondy Civic.

Partnerzy