Kostka, Żarłok i Godula – 64. Rajd Wisły po OS 3

Damian Kostka i Mateusz Martynek, następnie Szymon Żarłok z Krzysztofem Pietruszką oraz Łukasz Godula pilotowany przez Daniela Nowaka – po trzech oesach te trzy załogi tworzą czołową trójkę klasyfikacji RSMŚl w 64. Rajdzie Wisły.

Damian Kostka i Mateusz Martynek (fot. Janusz Boruta)

Rywalizacja w czwartej tegorocznej rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska rozpoczęła się od zwycięstwa Żarłoka i Pietruszki (Honda Civic). Kierowca z Ustronia był najszybszy na otwierającym zmagania pierwszym przejeździe próby Koniaków. Na nieco ponad 5-kilometrowej trasie 2,4 sekundy stracili do nich Kostka i Martynek (Honda Civic). Oesowe podium uzupełniła kolejna z załóg w Hondach – Radek Osiak i Wojciech Kordeusz (+5,7 sekundy). Zaledwie 0,1 sekundy do trzeciego miejsca zabrakło Goduli i Nowakowi (Peugeot 106 S16) – najszybszym w klasyfikacji Pucharu Peugeota i Citroena.

To czego nie udało się zrobić na Koniakowie, Godula i Nowak osiągnęli na kolejnej z prób, czyli oesie Kotelnica. Liderzy punktacji PPC zanotowali trzeci czas, a w klasyfikacji generalnej 4. rundy RSMŚl awansowali na trzecią lokatę. Drugi czas przypadł Żarłokowi i Pietruszce, których o 2,3 sekundy pokonali Kostka i Martynek. Odcinek Kotelnica okazał się feralny dla wielu załóg. Wielu zawodników zakończyło na nim rywalizację lub straciło sporo czasu próbując powrócić na drogę po różnych przygodach.

Szymon Żarłok i Krzysztof Pietruszka – 64. Rajd Wisły (fot. Janusz Boruta)

Drugi przejazd Koniakowa na swoje konto zapisali już Kostka i Martynek. Zdecydowane zwycięstwo – z 4,3 sekundową przewagą – wywindowało ten duet na pierwsze miejsce klasyfikacji zawodów. Czołówka klasyfikacji na OS 3 była powtórką tej z OS 2 – drugi Żarłok, a trzeci Godula, który jednocześnie prowadzi w PPC.

W klasie Gość 2WD liderują Rafał Pochłopień z Bartłomiejem Wątrobą w Oplu Astrze. Z kolei w Gość 4WD na prowadzeniu są Tomasz Kuciński i Adam Mendoń jadący Mitsubishi Lancerem Evo X.

64. Rajd Wisły – klasyfikacja RO po OS3:

Partnerzy