Komfortowa przewaga Sroki i Woźniaka

Adam Sroka i Krystian Woźniak pewnie prowadzą po pięciu oesach 65. Rajdu Wisły. Załoga z Warszawy ma ponad 18 sekund przewagi nad Maciejem Sordylem i Krystianem Korzeniowskim, a od Łukasza Goduli i Daniela Nowaka dzielą ich blisko 22 sekundy. Wszystkie trzy czołowe załogi startują Hondami Civic.

Po piątkowym prologu wiele wskazywało na to, że Sroki i Woźniaka nie zobaczymy w akcji podczas drugiego dnia rajdu. Na trasie OS Wisła załoga dość poważnie uszkodziła prawe przednie zawieszenie w Hondzie Civic. Na szczęście ich mechanikom udało się naprawić samochód i załoga numer 2 mogła zmierzyć się z rywalami na odcinkach Koniaków i Kotelnica.

Dziś Sroka i Woźniak wygrali cztery pierwsze oesy, dzięki czemu zbudowali sobie ponad 18-sekundową przewagę nad rywalami. Po pierwszym starciu na OS Kotelnica na drugie miejsce awansowali Sordyl i Korzeniowski (Honda Civic). Łukasz Godula i Daniel Nowak sukcesywnie pięli się w tabeli z czasami, odrabiając stratę z prologu, na którym trącili beczkę i otrzymali 10 sekund kary. Po drugiej wizycie na oesie Koniaków liderzy mistrzostw byli już na trzecim miejscu.

W PPC prowadzą Szymon i Mieczysław Kalczyńscy. Załoga jadąca Peugeotem 106 ma ponad 23-sekundy zapasu nad Bartłomiejem i Grzegorzem Bębenkiem (Citroen Saxo).

W klasie RO Open 2WD po pięciu oesach na pierwszym miejscu są Tomasz Pławecki i Paweł Kaim (Honda Civic). Z kolei w RO Open 4WD prowadzą Tomasz Terlikowski i Dariusz Burkat, jadący Fordem Fiestą Proto.

65. Rajd Wisły to także runda GO+ Cars Historycznego Pucharu Południa. W tej klasyfikacji najszybszą załogą są Grzegorz Olchawski i Łukasz Wroński, którzy do Istebnej przywieźli Audi Quattro S1.

W klasie Gość 4WD liderami są Maciej Lubiak i Michał Trela w Hyundaiu i20 R5. To jednocześnie najszybsza załoga w całej stawce Rajdu Wisły. Rafał Kręcioch z Kamilem Kozdroniem (Peugeot 208 R2) prowadzą w klasie Gość 2WD.

Do zakończenia rywalizacji w Rajdzie Wisły pozostały jeszcze dwa odcinki specjalne.

Wypowiedzi zawodników po OS 5:

Partnerzy