O rajdzie
Rajd Wisły zajmuje szczególne miejsce w sercach wielu kibiców. To jeden z najstarszych rajdów w Polsce. Rozgrywane od ponad 60 lat zawody co roku przyciągają rzesze fanów i najlepszych kierowców w Polsce. Na liście zwycięzców Wisły znajdują się m.in. Sobiesław Zasada, Marian Bublewicz, Robert Gryczyński czy Krzysztof Hołowczyc.
Historia Rajdu Wisły sięga 1951 r., kiedy to pod koniec września kierowcy odwiedzili Wisłę by wziąć udział w 1. Ogólnopolskiej Jeździe Orientacyjno-Patrolowej. W 1955 r. postanowiono zmienić nazwę na Ogólnopolski Górski Rajd Samochodowy w Wiśle. Piąta edycja imprezy stała się także rundą Rajdowych Mistrzostw Polski. Nowa dekada przyniosła zmiany w kształcie rajdów, zaczęły się na nich pojawiać odcinki specjalne. Zmieniały się też nazwy rajdu. Od 1959 r. był to Rajd w Wiśle, a 5 lat później wprowadzono obowiązująco do dziś nazwę – Rajd Wisły.
W 1993 r. rajd stał się rundą Euro Rally Trophee. Ambicją organizatorów było jednak dołączenie do kalendarza Rajdowych Mistrzostw Europy, co udało się zrealizować w 1998 r., kiedy to Rajd Wisły został rundą ME o współczynniku 2. Złote czasy, gdy na Śląsku ścigali się Krzysztof Hołowczyc, Janusz Kulig, czy Leszek Kuzaj, trwały do 2003 r. Ten rok przyniósł jednorazową zmianę formatu – bazą rajdu zamiast Wisły było Jastrzębie-Zdrój, a cała impreza nosiła nazwę Rajdu Śląskiego. Po rocznej przerwie związanej z problemami finansowymi, przez kolejne 10 lat zawody nie miały statusu rundy RSMP – zamiast tego odbywały się w ramach Pucharu PZM. Wielki powrót nastąpił w 2013 r., jednak problemy ze skompletowaniem budżetu nadal doskwierały organizatorom i po trzech latach Wisła znów zniknęła z kalendarza RSMP. Od tego czasu rajd jest zaliczany Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska oraz HRSMP.