63. Rajd Wisły: Pierwsze zwycięstwo załogi Różycki/Słaboń

Według nieoficjalnych wyników zwycięstwo w Rajdzie Wisły odniósł Michał Różycki pilotowany przez Pawła Słabonia. Dla tej załogi był to pierwszy triumf w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Śląska. Podium Rajdu Wisły uzupełnili Tomasz Zbroja i Piotr Kokoszka (Renault Clio) oraz Gracjan Grela z Martą Momot (Honda Civic).

 

  • Lider cyklu Piotr Baran z pilotem Michałem Paciejem zajął dopiero 7. miejsce i utrzymał przewagę w klasyfikacji mistrzostw Śląska.
  • Prowadzący przez większość rajdu w Pucharze Peugeota i Citroena Mateusz Karzyński i Grzegorz Mortek wycofali się z rajdu na przedostaniej próbie. Pech rywali wykorzystali Przemysław Bronicz i Katarzyna Wojtiuk (Peugeot 106 S16), którzy w pokonanym polu zostawili Macieja Hawro i Sławomira Leja oraz Łukasza Godulę z Danielem Nowakiem.
  • Kazimierz Karolczak (Fiat Seicento) zdeklasował rywali z Pucharze Cento Rally mijając metę z przewagą ponad trzech minut nad załogami Grzywacz/Gargas oraz Górniok/Grochowski.
  • W klasie Gość 2WD o zwycięstwie zadecydowało zaledwie 1,8 sekundy. O tyle duet Rafał Kręcioch/Marcin Szeja (Peugeot 208 R2) wyprzedził załogę Jurecki/Trela (Peugeot 208 VTi). Podium uzupełnił Marcin Górny z Kamilem Kozdroniem (Ford Fiesta R2).
  • Triumf w klasie Gość 4WD odniósł Wiesław Ingram z Magdą Lukas-Jurkowską. Za nimi sklasyfikowani zostali Marek Dudziński z Danielem Dymurskim (Subaru Impreza Sti) oraz wspomniany Lubiak/Dachowski.

Partnerzy