63. Rajd Wisły: Grela i Momot prowadzą po dwóch oesach

Zawodnicy mają za sobą pierwszą, emocjonującą pętlę Rajdu Wisły. Poniżej najważniejsze informacje z porannych odcinków specjalnych 3. rundy RSMŚl.

fot. Janusz Boruta

 

  • Trudne warunki i mocno padający deszcz pozwoliły na rozegranie jedynie dwóch z trzech pierwszych prób. Na OS 3 organizatorzy zarządzili wolny przejazd, przez co o wynikach decydowały czasy z dwóch odcinków specjalnych.
  • Po pokonaniu blisko piętnastu kilometrów oesowych na prowadzeniu znajdują się Gracjan Grela z Martą Momot. Załoga jadąca Hondą Civic ma zaledwie 1,8 sekundy przewagi nad Michałem Różyckim i Pawłem Słaboniem (Honda Civic VTi). Pierwszą trójkę uzupełniają Damian Kostka z Pawłem Pochroniem (Honda Civic) ze stratą 7,7 sekundy.
  • Pierwsi liderzy 63.Rajdu Wisły – Tomasz Zbroja i Piotr Kokoszka (Renault Clio) spadli na czwartą pozycję po OS 2. Zaledwie 0,7 sekundy za nimi plasują się liderzy RSMŚl Piotr Baran i Michał Paciej (Honda Civic).
  • W klasie Gość 2WD pierwsi są Jacek Jurecki i Michał Trela (Peugeot 208 R2). Pomimo wygrania dwóch odcinków specjalnych ich przewaga nad załogą Rafał Kręcioch/Marcin Szeja wynosi zaledwie 1,7 sekundy. AKTUALIZACJA: Załoga Jurecki/Trela została ukarana karą 10 sekund. Liderem po pierwszej pętli zostali Rafał Kręcioch z Marcinem Szeją.
  • Wśród gości w autach czteronapędowych zdecydowanie prowadzą Maciej Lubiak i Grzegorz Dachowski (Subaru Impreza WRX STi).
  • Emocji nie brakuje również w Pucharze Peugeota i Citroena, gdzie na pozycji liderów są Mateusz Karzyński i Grzegorz Mortek w Peugeocie 106 Gti.
  • W Cento Rally solidną przewagę ma Kazimierz Karolczak jadący Fiatem Seicento.

fot. Janusz Boruta

fot. Janusz Boruta

fot. Janusz Boruta

Partnerzy